31 octombrie, 2015

A plouat cu goluri la Dunarea Calafat (11-0)...SCORUL SEZONULUI

video

Astazi s-a inregistrat pe stadionul municipal socrul sezonului in Liga a IV-a, Divizia D, in urma partidei disputata intre DUNAREA CALAFAT si STIINTA MALU MARE (11-0). Golurile au curs ca apa pe Dunare catre poarta oaspetilor care dupa prima repriza au clacat fara drept de apel. Ramasi in 9 jucatori in urma cartonasalor rosii primite, fotbalistii de la Malu Mare au incercat sa reziste atacurilor sustinute din partea echipei calafetene. La pauza scorul era de 4-0 , insa dupa iesirea de la vestiare Calafatul a continuat ofensiva pana in minutul 90, cand arbitrul a pus capat jocului. Au marcat urmatorii : Coca Marian, nr.7 – mijlocas (6 goluri), Dobre Cosmin, nr. 2 – atacant (2 goluri), Pitulice Bogdan, nr.4 – fundas ( un gol), Fainis Adelin,nr 15 – mijlocas (un gol) si Niculescu – atacant (un gol)
Trebuie sa amintim faptul ca echipa din Malu Mare ocupa ultima pozitie in clasament. Le dorim succes fotabalistilor nostri, avand totodata speranta ca anul viitor echipa municipala va face pasul catre Divizia C.