07 noiembrie, 2013

Selectionata de fotbal a Doljului a fost invinsa de cea a Brasovului- ieri, 6 noiembrie 2013.

Ieri, 6 noiembrie, pe stadionul Dunărea din Calafat în
prezenţa unui public numeros a avut loc partida dintre Selecţionata Doljului şi a Braşovului. Întâlnirea a fost dominată de braşoveni, care au învins şi cu acelaşi scor ca la Braşov, 2-0,  prin golurile marcate de Dascălu în minutele 28 şi 79 ! În prima repriză Braşovul a controlat meciul, marcând insa o singura dată. Doljenii nu au fost in cea mai buna forma, avand doar 4 şuturi spre poartă într-o repriză, si cu un joc care nu a stralucit mai deloc. În repriza a doua, oltenii au ieşit la atac, trimitand câteva şuturi bune la poarta braşovenilor, insa nu au reuşit să înscrie. Cei care au marcat au fost din nefericire tot oaspeţii , prin  Dascălu. Scorul putea să fie chiar 3-0, dacă acelaşi Dascălu nu ar fi ratat un penalty în min.65 . Fara indoiala victoria brasovenilor a fost una meritata.

SEL.DOLJULUI-SEL.BRAŞOVULUI 0-2 - DASCĂLU min.28 şi 79

SEL.DOLJULUI :  TĂTARU,CÂRSTEA,DRĂGUŞIN,MIU,TOMIŢĂ,ALECU,CREŢU,HRELEA,COCA,DUMBRA,RĂDUCANU
REZERVE : BIRĂESCU,GHERA,DRAGOMIR,JIANU,CATANĂ
ANTRENOR : TOMA DOREL